Zakaz używania telefonów w szkołach podstawowych
01:11
Polityka
Zakaz używania telefonów w szkołach podstawowych
Premier Donald Tusk mówił we wtorek (2 czerwca) o wprowadzeniu od 1 września zakazu korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów poniżej 16. roku życia w szkołach.

Podobne rozwiązania wprowadzono już m.in. w Holandii, Korei Południowej i Włoszech, gdzie zakazano używania smartfonów w szkołach ze względu na ich negatywny wpływ na koncentrację i zachowanie uczniów. W innych krajach ogranicza się lub planuje ograniczyć dostęp dzieci do mediów społecznościowych.

Projekt ustawy przewiduje zakaz używania telefonów przez dzieci w wieku 7–15 lat na terenie szkoły, także podczas przerw między lekcjami. Szkoły miałyby również otrzymać podstawy prawne do wprowadzenia systemu, w którym uczniowie musieliby oddawać telefony do przechowywania na czas pobytu w szkole. 

We wtorek rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, który ma wprowadzić zakaz. Projekt trafi teraz do Sejmu.

Więcej materiałów wideo
Atak na kobietę w Łodzi. 41-latek w rękach policji
Budowa Sagrady Familii zakończona po 144 latach. Papież przewodniczył uroczystościom
Astronautka NASA nagrała poklatkowe wideo przedstawiające zjawisko Aurora Australis
Izraelski atak wymierzony w libańskich ratowników medycznych
Turecki rybak ratuje migrantów z tonącej łodzi u wybrzeży Malty
Tłumy w Iranie wiwatują, gdy nad ich głowami przelatują rakiety zmierzające w kierunku Izraela
25. edycja Wielkiej Parady Smoków w Krakowie
Palestyński rybak zastrzelony przez siły izraelskie u wybrzeży Gazy
Izraelskie ataki uderzyły w południowy Liban dzień po zawarciu porozumienia o zawieszeniu broni
„Polska nie może współpracować z ludobójcami!"